Möödunud aastavahetus oli jumalik kingitus. Pühad sattusid sellistele nädalapäevadele, et paljudes ettevõtetes oli töös paus sisuliselt pea kolm nädalat. Võimalus ja oskus aeg maha võtta on ülimalt oluline. Ja seda tuleb teadlikult teha nii, et hakkab tõeliselt igav. Püüa meenutada, mida Sa tunned, kui on igav. Siis tulevad pähe igasugused uued ja huvitavad mõtted. Tekib tohutu tahe tegutseda. Kui aga ei jää mahti asjade üle järele mõelda, oled oma pakiliste asjatoimetustega kui kärbes aknal, kes tahab välja saada, püüdes meeleheitlikult end klaasist läbi suruda. Kui ta vaid lendaks klaasist 10 sentimeetrit kaugemale, siis ta näeks, et kõrval on lahtine aken, kust takistusteta välja saab. Busy is a choice, oli üks äratavamaid ideid, mis jõulujärgsetel päevadel raamatut lugedes meelde jäi.

Aastavahetusel mõtlesin enda jaoks selgeks mõtte, et teisi saab armastada vaid inimene, kes suudab ennast tõeliselt armastada. Armastus on teadlikkus ja kirg midagi saavutada, teistest inimestest hoolida, midagi saada, olla teiste poolt armastatud. Kas panid tähele, et kõikides neis väljendites on kaasas tegusõna? Armastus on oma olemuselt tegusõna. Kui Sa tahad teistepoolset hoolt ja austust, siis pead selle nimel tegutsema. Armastus on energia, mis paneb meid tõeliselt õigete asjadega tegutsema, ületama piire. Inimesed teevad innustunult ja pühendunult vaid neid asju, mida nad tõeliselt armastavad.

Kui asi ei ole isiklik, ei juhtu miskit. Kui oled endale seadnud eesmärgiks midagi, mille nimel Sa ei ole valmis kõike andma, minema kasvõi läbi seina, siis Sa seda tõeliselt ei armasta. Suure tõenäosusega Sa seda ka ei saavuta. Kui Sa aga tahad kõike ning ei oska valida, mis on Sinu jaoks kõige olulisem, siis Sa ei tea, mida Sa tegelikult armastad, mida Sa tegelikult oma elust tahad.

Kui Sa ei ole rahul oma praeguse olukorraga ning midagi selle muutmiseks ette ei võta, siis on see Sinu teadlik valik. Loe eelmine lause uuesti. Tegelikult Sa naudid praegust olukorda, virised aga vaid moe pärast.

Uus soovitud olukord ei saabu kohe ja keegi ei saa Sulle pakkuda 100% kindlat, valmis ja töötavat lahendust. Seda ei ole lihtsalt olemas. Armastuse nimelt tuleb tuua ohvreid, tuleb teha 1 samm ning iga järgmise sammuga saad targemaks, kuidas sihile lähemale jõuda. Kui aga väsid ning kaotad usu sihi suhtes, siis oled saanud targemaks, et tegemist ei olnud tegelikult millegiga, mida armastad. Lase sellest julgelt lahti ning sea endale uus siht. Nüüd oled juba kordades targem ja teadlikum sellest, mida Sa tegelikult armastad, mida Sa päriselt tahad.

Soovitan Sul iga 90. päeva tagant esitada endale küsimus, mis on need asjad, mida ma tõeliselt armastan. Hea tõövahend selleks on isiklik arenguplaan (OPPP), kus tulenevalt pikast perspektiivist, saad panna paika oma isikliku plaani. Mis on need olulised asjad, millele fokusseerid oma aja järgmisel 90 päeval tulenevalt Sinu pikaajalisest plaanist? Seda koostades järgi 3 lihtsat reeglit:

  • tegele asjadega, mis aitavad Sul saavutada seda, mida Sa tõeliselt armastad;
  • kui Sa ei suuda leida aega, et tegeleda endale armastatud asja nimel, siis tuleta meelde: Busy is a choice. Pigem on see vabandus;
  • ja kui jõudu jääb puudu, siis tea, et Sa tegelikult armastad praegust olukorda ning Sa ei ole valmis oma armastuse nimel võitlema.

Kõik eelpool öeldu on oma olemuselt lihtne, kuid selle elluviimine on keeruline. Siin on suurimaks takistuseks see, kellega ma võitlema pean, ja see olen ma ise. Mõistmaks, mida ma tegelikult armastan, ja siis valitu nimel …

  • Nädala raamat – Man’s Search For Meaning: The classic tribute to hope from the Holocaust – Viktor E Frankl. Lugesin aasta vahetusel Timotghy Ferrisse raamatut “Tribe of mentors“, kus ta uuris tänapäeva Titaanidelt, mis on üks raamat mis on neid enim mõjutanud. Enim sai mainitud just see raamat. Miks sellest jutustab hästi Stephen R. Covey, rääkides mis on proaktiivsus. Kui kogu filmi ei jõua vaadata, siis alusta 2 minutist.
  • Nädala töötuba – Meeskond ühele lehele- 16.01 kell 09:30. Ebamäärasus ühises sihis on suurim organisatsiooni arengu takistus. Kui Sul on soov meeskond  saada ühele lehele, siis pead alustama selle lehe loomisest. Töötoas tutvustame praktikas tõendatud metoodikat, kuidas luua ühe leheline strateegia, mis oleks suuna määrajaks organisatsiooni igapäevastele otsustele ning tegevustele. Asju keeruliseks ajada on lihtne, asjade lihtsana hoidmine aga kohutavalt keeruline.  Soovin osaleda.