Eelmise nädala postitusega, andsime sulle keerulise ülesande, panna kirja, mida sa tegelikult tahad ja mida oled valmis selle nimel tegema. Kui siht on selge, siis valikute / otsuste ja asjade ära tegemine muutub tunduvalt lihtsamaks. Just kui Ines laulab: “Kõik, mis ma teen, teen vaid iseendale…”.
Ja usu, elu on sellest hetkest peale palju huvitavam, ilusam ja stressi vabam. Oled julgelt võtnud rooli enda kätte, mitte ei kulge läbi elu passiivse kaassõitjana. Võib olla on ka sellisel kulgemisel omad võlud. Aga valik on sinu!
.
Olen täheldanud, et kõik mida olen soovinud, on ka juhtunud.  Miks? Selle plaani  koostamisse on üks kaval kontroll sisse ehitatud.  Nii kui paned mõne soovi kirja, pead panema kirja ka tegevuse, mida sa selle saavutamiseks pead tegema. Ja kui ära tegemise kirja panemise etapis selgub, et sa pole valmis piisavalt ära tegemise nimel panustama, oled saanud ka vastuse –  see unistus ei olnud piisavalt ahvatlev sinu jaoks. Tegemist oli vaid sinu juhusliku uit mõttega. Unusta see, ära kuluta enam aega sellele mõtlemisele. Mine edasi vaid asjadega, mida sa tõeliselt tahad saavutada ning millel on sinu jaoks tõeline väärtus.

Postitusele oli vastukaja üllatvalt aktiive ja soe. Aitäh. Kui tunned, et vajad nõu ja tuge enda isikliku plaani koostamise osas, siis palun anna teada. See ühe tunnine kohtumine on sinu jaoks tasuta.

Igasugune muudatus saab alguse meist endast, meie käitumisest. Käitumist saad sa muuta kohe. Kui sul on selleks vaid piisav põhjus ja tahe.

Läbi aastate on juhte õpetatud teisi inimesi  juhtima ja õpetama. Karm tegelikkus on aga see, et teisi inimesi ei saa juhtida ja õpetada. Me saame luua vaid keskkonna, mis soodustab teistel inimestel motivatsiooni tekkimist ja tulemuste saavutamist. Juhi ülesandeks  on luua selleks toetavad süsteemid ning protsessid. Nii on tööl kui ka eraelus. Inimene omandab uusi asju kognitiivselt (kogedes ja jäljendades)? Kas siin ei peitugi valem eduka meeskonna loomiseks?  Luua tingimused, et inimesed on nõus oma käitumist muutma, meile sobival viisil.

Ettevõtluses on kombeks, uue aasta plaanide koostamisel, alustada organisatsiooni eesmärkide seadmisest, mis saab koos ära tehtud. Kuid kas see koos ära tegemine, meeskonna liikmeid ühendab või viib nad  hoopis lahku, unustatakse enamusel kordadel endalt küsimast. Tulemused saavutame ainult läbi inimeste, kes sellesse tõeliselt panustavad. Mis juhtub aga plaanidega, kui seatud eesmärgid ei innusta meeskonna liikmeid või ei lähe kokku nende põhiväärtustega? Kui inimesed tunnevad enda pantvangidena? Mis on sellel pildil valesti? Milline saab olema tulemus? Kuhu kulub järgmistel kuudel juhi aeg? Kuhu sumbuvad meie parimad initsiatiivid?

Inimesed pühendavad tõeliselt enda energia vaid asjadele, millel on nende jaoks tähendus ning mis arendavad neid. Kui ettevõtte tulemus sõltub organisatsiooniga seotud inimestest ja nende tulemuslikus omakorda  inimeste pühendumusest ja panusest, siis millest tuleks alustada uute plaanide või muudatuste läbiviimisel? Mis on see kõige olulisema asi, mis peab muutuma millest milleks ja mille mitte saavutamisel kaotab kõik muu tegevus tähenduse?

Võib olla ongi mõistlik hoopis alustada meeskonna liikmete ootuste kaardistamisega. Esitada inimestele, lihtne küsimus – miks sa oled siin?

Kui sul on teadmine, mida on vaja teha selleks, et parimad tegijad on valmis oma  elust pühenduma  kõige väärtuslikuma  – oma aja ning teadmised – just sinuga koos asjade ära tegemisele, siis oled avastanud oma ettevõtte X-Factori(salajase konkurentsi eelise). Selle, mis aitab sul luua lahendused, mis on olulised sinu klientidele, mis eristuvad oluliselt sinu konkurentide poolt pakutavast ja tagavad sinu ettevõttele jätkusuutlikuks arenguks piisava tulu järgnevatel aastatel.

Ja tea, et saada see teadmine ei nõua mingeid keerulisi uuringuid ega ole ajamahukas. Sa pead vaid sellele enda energia fokuseerima ning oma inimesi kuulama. Kui vajad nõu, kuidas teha esimesed sammud sel teel, siis palun võta kontakti  Piret Põldre-Vahuriga.

Nädala filmis soovitusHinga – mis teha, kui saatus võtab sult justkui kõik ja sinu tahe on vaid siit ilmast lahkuda, et mitte koormaks olla oma armsamatele. Kuid võideldes iga oma hingetõmbe eest, avastad et sul on täita missioon, mis on sinust suurem.

Nädala raamatu soovitus: Dalai-laama kass“, David Michie  – lugedes mõistad, et sallivusel ja osavõtlikkusel on maailmas ootamatult suur jõud.