Meie eelmise aasta nädala postituste eesmärgiks oli kujundada juhtidel välja uus harjumus. Kord nädalas esitada endale küsimus – mis takistab minu organisatsioonil saavutamast püstitatud eesmärgid. Tihti otsime vastust välistest teguritest, kuid organisatsioon saavutab just sellise tulemuse, millise sooritusvõime on juht selleks organisatsioonile loonud. Kuidas juht on täitnud oma põhivastutust – suunata oma meeskond suurpärastele tulemustele. Nagu spordis, kui ettevalmistus on kas füüsilisel või vaimsel tasemel puudulik, siis head tulemust ei tule. Sportlased on nutikad, nad pidevalt treenivad, et saavutada suurepärane tulemus. Enamuses ettevõtetes on aga sooritusvõime (nn pehmed asjad) teadlik loomine triviaalne tegevus. Blogi eesmärk oli külvata ideid ning läbi nädalase rütmi tekitada uus harjumus. Harjumus mõelda, mis on need asjad, mille parendamine tagaks sooritusvõime olulise kasvu.

Ideest tekib mõte, mõttest tekib tegevust, tegevusest tekib tulemus.

Varasemad postitused leiad meie kodulehelt.  Nädala postituse saad tellida siit.

Kindlasti oled märganud, et aasta esimestel päevadel kui kohtud sõprade või kolleegidega, tuleb ikka jutuks, kes mida uuel aastal plaanib oma elus muuta. Selle tava/harjumuse oleme pärinud loodusest. Vanemates usundites on see komme tänaseni säilinud ning seda ka kiivalt järgitakse. Võtta aastas endale üks päev, et reflekteerida (tagasiside – vaata enda sisse) endale möödunut ning koosta plaan kuidas uuel aastal paremaks inimeseks saada. Indoneesias sel päeval seiskub kogu elu, lülitakse ööpäevaks elekter välja. Teadlikult või ebateadlikult järgime ka meie vaikimisi seda tava – meie elu peatus 1. jaanuaril – pidasime püha.

Kui küsida, mis tagab nende võetud ja antud lubaduse täitumise, siis selleks on meie väljakujunenud harjumuste muutmine. Väga traditsiooniline lubadus / eesmärk on langetada kaalu. Kuid selleks me peame oluliselt muutma oma liikumis- ja toitumisharjumusi. Saavutamaks hea figuur, on vaja  iga päev end füüsiliselt liigutada sama palju, kui meie esivanemad aastatuhandeid tagasi toitu hankides ning manustada toiduaineid samas toiteväärtuses, kui neil tol ajal oli võimalik. Lihtne, inimese organism ei ole oma olemuselt viimase 10 000 aasta jooksul palju muutunud. Kui me oma kehaga valesti ümber käime, siis tabavad meid hädad – rasvumine, kõrge vererõhk, stress, ….

Nii ongi meie harjumused meie suurim jõud, kui ka suurim vaenlane. Head harjumused aitavad meid edasi, halvad harjumused  on kui ankur, mis meid kinni hoiab. Minu soovitus on, mitte kulutada aega oma halbade harjumuste parendamiseks, neist tuleb lahti saada. Nende asemele tuleb kujundada uued harjumused. Ja sa oled oma elus just nii edukas, kui palju sa tuleviku perspektiivis oma aega kulutad headele või halbadele harjumustele.

Harjumuste elluviimiseks on oluline, et sul oleksid olemas (tugistruktuur) – süsteemid ja protsessid – mis tagavad, et sõnad ja teod ühtiksid. Kuna uute harjumuste tekkimisel on suurimaks ohufaktoriks lubaduse andja ise ja tema tahtekindlus, siis lepi kokku mõne inimesega, kellele sa regulaarselt (vähemalt üle nädala) räägid, kuidas sul läheb. Et sul tekiks kohustus regulaarselt endale anda tagasisidet

  • kuidas sul eesmärgi elluviimine läheb,
  • mida uut oled teada saanud
  • mida peaksid oma tegevustes (käitumistes) muutma, et eesmärgi täitumise tõenäosus kasvaks.

Kõik teadmised, jõud ja energia on sinus. Ja ainult sinul on võimalus neid vallandada. Muidugi, kui tahad.

Üks huvitav fakt lõpetuseks: Ühe inimese organismis olevate aatomite elektronides olevast energiast piisab, et tagada 2 nädalaks USA elektrienergia vajadus. Töösturevolutsiooni 5.0 keskmeks on inimese arendamine, et inimkond oleks suuteline rakendama väärtusloomesse inimeste poolt loodud tehnoloogiline võimekus. Luua oskus inimestes oleva energia kontsentreerimiseks ja fokusseeritult kasutamiseks.

 

  • nädala raamatud
    • “Jooksjana sündinud” , Christopher McDougall, üks kaasakituv lugu ultramaa jooksjatest, kus koorub välja üks huvitav fakt, miks looduse evolutsiooni protsessis Homo Sapiens oli edukam kui Neandertallane.
    • “Hoiak”, Earl Nightingale  – tähelepanekud ja õpetused, kuidas muuta oma suhtumist ja hoiakuid nii, et need hakkaksid sind teenima, mitte ei töötaks sinu vastu!
      Sul on igal juhul õigus, sa kas suudad või ei suuda!
      Kõik sõltub sinu HOIAKust!
  • nädala film “Silvio” – Itaalia mahhinatsioonide, seksiskandaalide ja populismi taga seisab riigi üks mõjuvõimsamaid isikuid Silvio Berlusconi (Toni Servillo perfektses esituses). Teda armastavad kõik ‒ osad armastavad teda tulihingeliselt vihata, teised armastavad tema kuulsuse paistel endagi positsiooni kergitada
  • nädala sündmus  – Inspiratsioonihommik: Suhted, mitte võim, tagavad sulle tulemuse – mõned lihtsad kõigile teada tõed, mille rakendamine  aitab oluliselt parandada meeskonna sooritusvõimet.

Nädala postituse saad tellida siit.