Strateegia on valik, kuidas mäng võita. Tihti on just eesmärk (võit) meeskonnas jäänud selgeks rääkimata ja selle tegemata jätmise tulemus on kui lumelaviin, mis ettevõtte kasvades matab kõik enda alla. Selgus ettevõtte visioonis tagab, et meeskonnas on õiged hoiakud, see komplekteeritakse õigete inimestega ning rakendatakse süsteemid ning protsessid, mis toetavad valitud mängu. Väga sarnane spordile, kus iga meeskonnaga liitunud teab täpselt, mis mängu mängitakse, kes mis positsioonil mängib ja paigas on kombinatsioonid, mis loovad võimenduse. Vaid nii võidetakse.

Argo Rannamets tutvustab tõhusat meetodit (OPSP) , kuidas määratleda mäng ja saada meeskond ühele lehele. Slaidid.

Meeskonna tulemuslikkuse tagab selgus eesmärkides, rollides ja normides. Vaid nii on võimalik luua meeskonnas psühholoogiline turvalisus. Kui selgus puudub, siis kõik teised meetodid on puhas manipulatsioon.

14.11 kell 09:30 Toomas Soosaar jagab oma mõtteid, kuidas luua selgus kokkumängu kombinatsioonides ehk normides. Kuidas tagada, et õiged inimesed kohtuvad õigete inimestega süsteemselt ja järjepidevalt. Kuidas luua protsess, mis toetab meeskonna pidev arengut ning tagab, et kokkulepitud asjad saavad tehtud. Inteli juht Andy Grove on öelnud, et koosolekud on juhi meedium, läbi mille ta loob visiooni ning õiged hoiakud, mis tagavad organisatsioonile jätkusuutliku ja kiire arengu. Registreeru.